Quantcast
Channel: Suka ūsą
Viewing all articles
Browse latest Browse all 7

Kaip greičiau ir lengviau užauginti barzdą

$
0
0

Lapkritis visame pasaulyje yra žinomas kaip barzdų mėnuo. Būtent lapkritį didelė dalis vyrų solidarizuojasi su milijonais kitų pasaulio vyrų ir dalyvauja barzdoto lapkričio iniciatyvoje. Juk visi esate girdėję apie barzdotą lapkritį, no shave november ar movember? Jeigu ne – google it!

Patys esame dideli barzdų entuziastai ir labai džiaugiamės, kai barzdočių gretos didėja. Todėl visada stengiamės padėti visais rūpimais barzdotais klausimais. Paskutiniu metu labai dažnai sulaukiame vieno klausimo, taigi nusprendėme, kad daugumai būtų visai pravartu sužinoti daugiau apie barzdos auginimo ypatumus. Anksčiau jau esame rašę apie barzdos bei ūsų auginimą, tačiau matome, kad reikalingos konkrečios žinios, kaip galima paspartinti/pagreitinti/pagerinti barzdos augimą. Taigi galbūt kažkas jau gali būti girdėta, bet tikimės, kad informacija bus naudinga ir pravers auginant barzdą.

Ne paslaptis, kad barzda vieniems auga greičiau, o kitiems reikia gerokai daugiau kantrybės, norint užauginti barzdą. Kodėl? Pagrindinis veiksnys yra genai. Jeigu anksčiau Jūsų giminės niekas negarsino įspūdingomis barzdomis, gali būti, kad to nedarė ne be priežasties. Taigi didelė tikimybė, kad barzdą auginti bus sunkoka ir Jums. Genų nepakeisime, tačiau yra daugybė kitų veiksnių, kurie lemia barzdos augimo greitį, plaukų kokybę, ir kuriuos tikrai galima pakeisti.

.

.

Barzda geriausiai auga drėgnoje ir švarioje terpėje, t.y. odoje. Pasirūpinkite, kad įvairūs nešvarumai ar mirusios odos ląstelės netrukdytų augti barzdai. Naudokite drėkinamuosius veido kremus, taip užtikrinsite reikiamą odos drėgmę ir sudarysite palankias sąlygas augti barzdai. Tam galite naudoti ir įvairius aliejus (pvz. skutimosi ar barzdos aliejų). Šios priemonės puikiai apsaugo odą ir joje sulaiko drėgmę. Dar vienas efektyvus būdas drėkinti odą – drėkinamosios veido kaukės. Venkite veido kremų, kurių sudėtyje yra alkoholio. Alkoholis sausina odą, Jums to nereikia. Kitas veiksnys, trukdantis barzdos augimui, yra negyvos odos ląstelės. Geriausiai jas pašalinti galima naudojant vyrišką veido šveitiklį. Naudojant šveitiklį, neišvengiamai teks masažuoti veido odą. Taip, dar vienas pliusas, padėsiantis skatinti barzdos augimą. Masažuojant stimuliuosite kraujotaką, kuri teigiamai veikia plaukų augimą. Na ir svarbiausia – palaikykite švarią veido odą. Dienos bėgyje ant odos nusėsta begalė nešvarumų, pati oda yra linkusi riebaluotis. Prausikliai, tonikai, muilai ar tiesiog šiltas vanduo – viskas puikiai tinka prižiūrint ir valant odą, svarbu tai daryti bent kelis kartus per dieną.

Įaugę plaukai. Nevisada pavyks jų išvengti, bet nepamirškite, kad tai dar vienas veiksnys, kuris trukdo auginti barzdą. Sebėkite veido odą, jei randate įaugusių į odą plaukų, stenkitės juos pašalinti. Būdų yra įvairių – pradedant nuo jau minėto odos šveitimo, baigiant pincetu, dezinfekcija ar net šiltais kompresais. Vėlgi, venkite priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Eukaliptas. Ši medžiaga yra labai naudinga plaukų augimui. Galite naudoti veido kremą, kaukę ar kitas priemones, kurių sudėtyje yra eukalipto, tačiau reiktų vengti gryno šios medžiagos aliejaus – galite sukelti odos sudirginimą ar net uždegimą. Taigi geriau rinktis ne gryną eukaliptą, o priemones, kurių sudėtyje galima rasti šios medžiagos. Tam tikri aliejai skatina barzdos augimą – simondsijų, vynuogių sėklų, amlos ir kt. Dažnai šios medžiagos yra naudojamos barzdos aliejų ir balzamų gamyboje, todėl geriausia naudoti barzdos auginimui subalansuotus produktus su tinkamais ingredientais. Beje pradėjus auginti barzdą galite susidurti su odos perštėjimu. To priežastis yra išsausėjusi veido oda – pradėję augti barzdos plaukai yra itin aštrūs ir dirgina bei sausina odą. Geriausias perštėjimo problemos sprendimas yra jau mintėti barzdos aliejai, kurie ne tik puoselės ir suminkštins aštrius barzdos plaukus, bet ir apsaugos bei maitins odą.

Vitaminai. Kai jų tiek daug, tai ir skirtingą naudą teikia. Vitaminas A atlieka daug funkcijų, viena iš jų yra padėti formuotis raudonosioms kraujo ląstelėms, kurios užtikrina dėguonies paskirstymą po kūną bei plaukų maitinimą. Vitaminas B – šio vitamino trūkumas dažniausiai yra plaukų slinkimo priežastis. Vitaminas C – veikia kaip stiprus antioksidantas ir stiprina imuninę sistemą, kuri lemia plaukų augimą. Vitaminas E – gerina kraujotaką bei skatina plaukų augimą.

.

.

Testosteronas. Tai jau anksčiau minėtasis hormonas. Šis hormonas natūraliai gaminamas mūsų organizme, turi daug įtakos plaukuotumui, o jei konkrečiai šiuo atveju – barzdos augimui. Dėl tam tikrų veiksnių jo koncentracija organizme gali būti sumažėjusi, o to mums nereikia. Kaip padidinti testosterono kiekį? Sportuokite. Intensyvios* treniruotės gerina metabolizmą ir didina testosterono koncentraciją. Turite antsvorį? Atsikratykite jo. Didėjantis antsvoris mažina testosterono koncentraciją. Puikiai pravers jau minėtos treniruotės. Nepamirškite gerai išsimiegoti ir pailsėti – miego metu organizmas atsistato į normalią būseną, yra sureguliuojama hormonų pusiausvyra. Juk visi puikiai žinome, kad geriausia miegoti 7-8 valandas. Testosterono lygį taip pat lemia ir stresas – kuo jo mažiau, tuo hormono lygis aukštesnis. Taigi ilsėkitės, užsiimkite sau patinkančia veikla ir stenkites išvengti stresinių situacijų.

Rūkymas. Apie šio žalingo įpročio žalą žinome visi, tačiau kaip rūkymas lemia barzdos augimą? Rūkymas sumažina organizmo galimybę pasisavinti reikiamas medžiagas. Nikotinas taip pat blogina kraujotaką, kuri tiesiogiai susijusi su maitinamųjų medžiagų bei dėguonies tiekimu plaukams.

Gana populiarus mitas – skutami plaukai greičiau auga. Tai netiesa, tiek barzdos, tiek galvos plaukai auga panašiu greičiu. Ne vienas dermatologas anksčiau yra paneigęs šį mitą, tačiau dar nė vienas jo neįrodė. Taigi netikėkite mitais.

.

.

Amžius. Kartais noras auginti barzdą nesutampa su reikiamu amžiumi. Barzda pradeda augti ganėtinai anksti, tačiau nereiškia, kad iškart bus galima užauginti norimą solidžia barzdą. Ir tai yra normalu, bėgant metams vyriškėjama, todėl ir pati barzda savaime taps solidesnė bei ją galėsite lengviau užauginti. Kartais net ir du metai yra didelis skirtumas – barzda gali augti labai lėtai, reta bei netolygi, o po dviejų metų galbūt jau džiaugsitės lengvai ir greitai augančia solidžia barzda.

Barzda yra vyriškumo simbolis, tačiau nepamirškite, kad vyriškumą turite išsiugdyti ir savyje. Gyvenkite sveikai, sportuokite, skirkite laiko poilsiui, rūpinkitės veido oda ir lepinkite savo barzdą vyriškomis priemonėmis. Tikimės, kad šie patarimai pravers ne tik barzdojantiems lapkritį, bet ir pradedantiesiems barzdočiams bei norintiems rūpintis savimi. Galbūt pradėję auginti barzdą atrasite save iš naujo, juk barzda – laimės šaltinis. Ir svarbiausia nepamirškite, kad barzdotas lapkritis neapsiriboja vien barzdų auginimu – tai puiki iniciatyva, atkreipianti visuomenės dėmesį į vyriškas sveikatos problemas ir padedanti su jomis kovoti.

*Intensyvi treniruotė – nebūtinai ilga, bet itin intensyvi fizinė veikla. Savaime suprantama, tai nėra joga ar kalanetika (šie užsiėmimai puikiai padės atsikratyti streso, kuris taip pat lemia testosterono lygį). Greičiau intensyvi kardio treniruotė, idealiu atveju crossfit, bodypump, intensyvios treniruotės su svoriais ir pan.

Griežtai draudžiama www.sukausa.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.sukausa.lt kaip šaltinį.

The post Kaip greičiau ir lengviau užauginti barzdą appeared first on Suka ūsą.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 7

Latest Images

Trending Articles